Založ si blog

Cigáni, cigánska otázka, Návrhy a riešenia

V prvom rade, by som týmto chcel odmietnuť akékoľvek nálepky na moju osobu, že som rasista a extrémista. Lebo ním nie som. Trošku crazy, to áno, to nepopieram ale rasizmus a extrémizmus sa mi z hĺbky mojej duše bridia.

Ale k veci priatelia pravdy. Viem, že o vec a pravdu Vám ide, tak nebudem sa točiť okolo horúcej krupičnej kaše.

Môj pobyt na Hore bol dnešného dňa, v čierny PIATOK 13teho dočasne prerušený na základe rozhodnutia primára, vraj dnes je taký strange deň a na víkend je dobré ísť pozrieť rodinu.

V krčme v mojom susedstve sa tak uskutočnilo stretnutie silnej už päťky. Pozície v skupinke sa plynutím času kryštalizujú viac a viac. V súčasnosti je stav nasledovný:

 1. Pišta – a simple slivkár – nosič vodky pre skupinku
 2. Ištván – pôvodom Maďar, túžiaci po obsadení Dolnej zemi a vzniku veľkého Slovenska – ochrankár skupinky
 3. JUDr. Vladimír Gürtler – po reklame s Matovičom úspešný advokát z Košíc – financmajster skupinky
 4. Tóno – štátny zamestnanec – donášač skupinky
 5. Joseph z Medzeva – ponižší, mierne krívajúci 30tnik – ideológ skupinky

Ako sme tak sedeli a filozofovali, zbadali sme, že Cigáni na Urbánkovej ulici v Košicoch začali niečo kopať. Ja ako hlava som k nim podišiel a na dopyt, že čo kopú mi jeden Róm odpovedal, že kopú ďžuru na telefonický rýchly kábel.

Vrátil som sa teda k našim a hovorím našim: „Cigoši kopú ryhu pre optický kábel“.

Cigáni kopali celý deň. Slnko na nich pražilo, ale za jeden deň čo my sme pili a kukali na nich jak kopú, vykopali asi 50 metrov do dĺžky a do hĺbky cca. 70 cm + naložili vykopaný starý asfalt do pristaveného nákladného auta.

K večeru teda, keď už začínala byť tma sme stále sedeli, pili a filozofovali. Šak sú prázdniny a aj tak sa väčšina populácie motá, lebo nič sa nedá vybaviť bo furt je niekto na dovolenke, ta pijeme pifká.

Takže pijúc sa začala vyvíjať zaujímavá debatka, kde ja som mlčal a len počúval:

„Očúvaj Tóno, ale tí cigoši vedia dobre kopať“, hovorí Pišta. Veru vedia. V niečom sú zruční. Kopanie kanálov, jám, hratie na balalajke, zbieranie dreva v lese a súloženie s vysokou mierou pravdepodobnosti počatia, tieto všetky činnosti im idú mimoriadne dobre.

Ideológ Joseph vstupuje do debaty. Mimoriadne ho zaujalo súloženie. Páni, veď oni tak úspešne súložia, že ako Albánci v Kosove porážajú Srbov svojimi k….mi, tak oni nás chcú možno aj tak poraziť na Slovensku.

Tomu treba zabrániť. SLOVENSKO je potrebné CHRÁNIŤ a nedať si ho.

Návrhy a riešenia z debatky:

 1. zabrániť súloženiu cigáňov v rámci fajty – obmedzí sa výskyt zdegenerovaných jedincov (na to je § hovorím ja VG, odpoveď z pléna, že sa neaplikuje dostatočne je veľavravná o dodržiavaní zákonov v tomto štáte)
 2. 0
 3. deti zobrať z desného prostredia do normálnych podmienok, aby sa naučili poriadne čítať, písať, získali remeselné zručnosti a nie že celý cigánsky  život bude len mylovanie a toluén
 4. 0
 5. zamestnať ich
 6. 0
 7. nech robia čokoľvek, len nech robia. Kopú jamy, kanále, zbierajú odpad, čistia ulice. Hoc aj ako v Kocúrkove: vykopať jamu, zasypať jamu atď.. Akákoľvek aj nezmyselná práca, ak intelektuáli a vláda v Blave nevedia pre nich nájsť zmysluplnú prácu je prospešnejšia pre spoločnosť ako ničnerobenie, lebo ak niekto celý deň robí, nemá čas na kradnutie, lúpenie, vraždenie a daromné súloženie.
 8. 0
 9. začať ich učiť, že hoc nie sú úplní géniovia, a ako hovorí aj Joseph, ich intelektuálny potenciál je mierne pod úrovňou priemeru populácie, žijú tu a ak sa spamätajú a začnú robiť a žiť obyčajný slušný život, môžme ich v podstate akceptovať, hlavne ak budú žiť ďaleko od nás, napríklad v susedstve pánov z  Bratislavy – bojovníkov proti rasizmu.

Páni moji zo skupinky hovorím im: “Návrhy a riešenia to boli zaujímavé, ale skoro všetky sú v rozpore s právom Európskej únie a ak by sme Rómov nútili do práce, sťahovaniu a iné, tak by nám euro úradníci  klepli po prstoch“

AHÁÁÁ……a zrazu Tóno zacítil čudný zápach. Tóno ma výnimočný čuch, lebo my sme nič necítili až dokiaľ nevybehol výčapník a kričí:

PLÝÝÝN.……..Zahaste cigarety, PLÝÝÝN kuva chlapi, bežte preč, uniká PLYN. Tí debilní kopáči pri kopaní asi poškodili plynové potrubie“

A práve dnes, v piatok 13teho sa udeje toto. What a bad luck.

Bez platenia utekáme preč a v duchu si predstavujem čo všetko by dokázal PLYN.

Plyn z Ruska, táto surovina výnimočných vlastností dokáže tak veľmi pomôcť obyčajným ľuďom. Hlavne v zime pri vykurovaní ich obydlí, keď udrie tuhý Mrázik a treba prikurovať nielen drevom. Vtedy človek dokáže oceniť úlohu PLYNU pri skvalitnení života svojho ako aj života celej komunity.

Vymazané blogy

25.01.2012

Vymazané blogy Áno bratia a sestry v Kristu na Slovensku. Ozývam sa ku Vám po dlhej predlhej dobe na mediálnom nosiči pravdy nepravdivej farizejskej nie preto, že chcem, ale preto, že musím. Lebo viac »

Košický diamant žije a prežije

26.02.2011

aj nepriazeň pravdy, nepriateľov pravdy a iných Farizejov a Judášov. Ocitli sme sa na blackliste pravdy ako ste si už (ne) priatelia KassaDiamondu určite všimli. Je tomu už temer mesiac. Aby sme viac »

Pet fľaškou KassaDiamondu nie na porsche ale s Phil Collinsom

30.01.2011

Áno priatelia, košický diamant aj v časoch zimy a nepriazni počasia robí na Slovensku neobvyklé veci. btw. vo Švajčiarsku je to bežné. Dneska uplynulo 60 rokov od úmrtia Ferdinanda Porsche viac »

Afganistan parlament voľby

Afganistan hlasuje v 'napätých' parlamentných voľbách

20.10.2018 08:30

Ochranu volebných miestností po celej krajine zaisťujú desaťtisíce príslušníkov bezpečnostných síl.

pocasie, jesen, teplo, chapec, dievča

Na dvere už nekompromisne klope jeseň

20.10.2018 07:00

Naplno to pocítime okolo stredy, keď denné teploty klesnú približne na desať stupňov.

jaguar land rover, treningove centrum

Jaguar rozbehol Nitru

20.10.2018 07:00

Investor už o týždeň začína výrobu. Príchod automobilky spôsobil v kraji platový skok.

Džamál Chášakdží

Saudská Arábia priznáva, že novinár zomrel, hovorí o pästnom súboji

20.10.2018 04:00

Prokuratúra v Saudskej Arábii sa domnieva, že novinár Džamál Chášukží bol usmrtený pri hádke v priestoroch zastupiteľského úradu.

vladimirgurtler

o práve a spravodlivosti, ekonomickej kríze, budúcnosti ľudstva, a o iných obyčajných neobyčajných veciach, či ľuďoch. V predvečer 7.septembra 2010 bola podpísaním DEKLARÁCIE pre nové KOŠICE založená platforma nezávislých občanov 7statočných a stal som sa jej hovorcom. Ako nezávislý kandidát za 7statočných som bol Košičanmi v komunálnych voľbách dňa 27. novembra 2010 zvolený za poslanca miestneho zastupiteľstva mestskej časti Košice - Sever. 7statocnych.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 147
Celková čítanosť: 328949x
Priemerná čítanosť článkov: 2238x

Autor blogu

Odkazy