Založ si blog

Bratislava verzus Košice alebo úradník verzus úradník

Idú komunálne voľby a niektorým osobám to určite nespôsobuje radosť. Strach zo straty pravidelného príjmu v samospráve nie je malý. Doteraz poniektorí straníci a nimi určení úradníci ak mohli, tak sťažovali život občanom ale nikdy nešlo o život. Ak ide o fleky na magistráte, platy a výhody tak pozor, tu už ide skoro o život.

Život úradníka na magistráte.

Ak sa dá, sťažíme nezávislým kandidátom všetko čo môžeme, nech sa narobia, nech atď…a nielen nezávislým oc.

Rozdiel medzi úradníkmi v Bratislave a v Košiciach nie je veľký ale v Košiciach si úradníci ak sa dá, uľahčia robotu na maximálnu možnú mieru.

Zatiaľ čo v Bratislave, si úradníci dali tú námahu, že Formuláre a tlačivá – Kandidátna listina pre poslanca (nezávislého kandidáta) pripravili a len si ich vytlačíte a doplníte:

http://www.bratislava.sk/vismo/dokumenty2.asp?id_org=700000&id=78462&p1=11041717

v Košiciach úradníci majúci extrémne veľa roboty to vyriešili jednoducho tak, že Formuláre a tlačivá – Kandidátna listina pre poslanca (nezávislého kandidáta) nepripravili, ale urobili len presmerovanie na stránku Ministerstva vnútra SR.

http://www.kosice.sk/clanok.asp?file=volby_komunalne2010.htm

Prístupom košických úradníkov sa našťastie nestalo nič strašné. Nikto z občanov neprišiel o život ani nič podobné. Niektorí úradníci a politici spôsobili zámerne alebo nezámerne aj väčšie škody, svet sa nezrútil ani nezrúti a vyplniť všeobecný formulár by sme mali zvládnuť aj bez úradníkov.

Chcel som len poukázať, ako sa niekedy DÁ, ak sa chce a ako sa niekedy NEDÁ, ak sa nechce.

Príklad je úplne malicherný ale bolo by ok, ak by niekoľko nových nezávislých štúk, napr. aj z platformy nezávislých občanov 7statočných mohlo po komunálnych voľbách popreháňať starých komunálnych košických kaprov.

 rybopet dňa: 13.04.2004 o 21:21:03 napísal(a): 	 IP: 62.65.180.7 Bobes-vážim si ,že si to tu napísal ako svoju osobnú skúsenosť,ktorá potvrdzuje moju teoriu.Že veľká šťuka nie je škodcom v revíry,ale práve naopak,likviduje choré a zdochnuté ryby.Asi je to preto,že pre svoju veľkú hmotnosť by musela vydať oveľa väčšiu energiu,ako vydáva pri konzumovaní zdochlín.A keďže v prírode by malo byť všetko v rovnováhe/čo nie je pri činnosti človeka/,nedostatok poriadných šťúk spôsobuje premnoženie bielych rýb,ktoré zákonite konkurujú kaprovi a tým znižujú výnosnosť revíru.Je úplne prekvapujúce,že teoria chytania šťúk skoro úplne vylučuje metodu na mrtve nástrahove rybky.Šťuka je krásna ryba/popri všetkých ostatných/,zaslúži si väčšiu mieru,väčšiu ochranu a väčšie nasadenie do rervírov.

rybopet dňa: 13.04.2004 o 21:21:03 napísal(a): IP: 62.65.180.7 Bobes-vážim si ,že si to tu napísal ako svoju osobnú skúsenosť,ktorá potvrdzuje moju teoriu.Že veľká šťuka nie je škodcom v revíry,ale práve naopak,likviduje choré a zdochnuté ryby.Asi je to preto,že pre svoju veľkú hmotnosť by musela vydať oveľa väčšiu energiu,ako vydáva pri konzumovaní zdochlín.A keďže v prírode by malo byť všetko v rovnováhe/čo nie je pri činnosti človeka/,nedostatok poriadných šťúk spôsobuje premnoženie bielych rýb,ktoré zákonite konkurujú kaprovi a tým znižujú výnosnosť revíru.Je úplne prekvapujúce,že teoria chytania šťúk skoro úplne vylučuje metodu na mrtve nástrahove rybky.Šťuka je krásna ryba/popri všetkých ostatných/,zaslúži si väčšiu mieru,väčšiu ochranu a väčšie nasadenie do rervírov.

Ak občania nebudú ľahostajní samozrejme, lebo straníci ľahostajní určite nebudú.

Bez zmeny stavu osadenstva totiž rybník zatuchne a kapre zdochnú na prežratosť, nedostatok kyslíka, pohybu a starobu.

A čakať tak dlho, to by bola strata času pre mesto Košice a jeho občanov.

Názor vyjadruje slobodný názor a súkromné stanovisko vladimíra gurtlera, a slobodné a súkromné a nezávislé stanoviská a názory a pod. vyššie menovaného budú, resp. môžu byť niekedy viac a niekedy menej prezentované aj na www.vladimirgurtler.sk

Oficiálne stanoviská platformy nezávislých občanov 7statočných sa nachádzajú na www.7statocnych.sk

Vymazané blogy

25.01.2012

Vymazané blogy Áno bratia a sestry v Kristu na Slovensku. Ozývam sa ku Vám po dlhej predlhej dobe na mediálnom nosiči pravdy nepravdivej farizejskej nie preto, že chcem, ale preto, že musím. Lebo viac »

Košický diamant žije a prežije

26.02.2011

aj nepriazeň pravdy, nepriateľov pravdy a iných Farizejov a Judášov. Ocitli sme sa na blackliste pravdy ako ste si už (ne) priatelia KassaDiamondu určite všimli. Je tomu už temer mesiac. Aby sme viac »

Pet fľaškou KassaDiamondu nie na porsche ale s Phil Collinsom

30.01.2011

Áno priatelia, košický diamant aj v časoch zimy a nepriazni počasia robí na Slovensku neobvyklé veci. btw. vo Švajčiarsku je to bežné. Dneska uplynulo 60 rokov od úmrtia Ferdinanda Porsche viac »

peňaženka, euro, peniaze, bankovky

Dávky v hmotnej núdzi dostalo menej ako 100-tisíc ľudí

26.02.2017 12:47

Dávky v hmotnej núdzi dostalo na Slovensku v januári tohto roka 97,5 tis. osôb. Medziročne sa počet poberateľov znížil o 17,1 tisíca.

Gabriela Matečná

Nakupovať pôdu na Slovensku zrejme budú môcť aj cudzinci

26.02.2017 12:18

Ministerstvo pôdohospodárstva chce na marcovú schôdzu Národnej rady predložiť návrh novely zákona o nadobúdaní vlastníctva poľnohospodárskeho pozemku.

Ildar Dadin, opozičný líder - len náhľadové foto!

Neprávom odsúdený ruský opozičník Dadin opustil väzenie

26.02.2017 12:13

Ruského opozičného aktivistu Ildara Dadina v nedeľu prepustili z väzenia, kam ho predvlani poslal moskovský súd za opakovanú účasť na protestoch.

Turecko, letisko

Kim Čong-nam zomrel do 20 minút po otrave neurotoxínom

26.02.2017 10:16, aktualizované: 11:05

Brat severokórejského prezidenta Kim Čong-nam zomrel počas 20 minút od chvíle, čo ho 13. februára na letisku v Kuala Lumpur otrávili.

vladimirgurtler

o práve a spravodlivosti, ekonomickej kríze, budúcnosti ľudstva, a o iných obyčajných neobyčajných veciach, či ľuďoch. V predvečer 7.septembra 2010 bola podpísaním DEKLARÁCIE pre nové KOŠICE založená platforma nezávislých občanov 7statočných a stal som sa jej hovorcom. Ako nezávislý kandidát za 7statočných som bol Košičanmi v komunálnych voľbách dňa 27. novembra 2010 zvolený za poslanca miestneho zastupiteľstva mestskej časti Košice - Sever. 7statocnych.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 147
Celková čítanosť: 283143x
Priemerná čítanosť článkov: 1926x

Autor blogu

Odkazy