Založ si blog

Matovičov chaos alebo šťuka v páchnucom politickom rybníku?

Nie raz som sa pre priateľov pravdy mojich pravdivých a aj iných (ne)priateľoch vyjadril na stránkach blogu pravdy k Matovičovi. Matovič je fenomén so všetkými plusmi aj mínusmi, ktoré priniesol na politickú scénu. Bez ohľadu na rôzne uhly pohľadov, kde len slepí nevidí, že drvivej väčšine straníkov nejde o všeobecné dobro spoločnosti, ale len a len o ich vlastné dobro, moc, pocit, peniaze, je konanie Matoviča vcelku sympatické. Snaží sa asi, verím, že naozaj úprimne, niečo zmeniť. Má niekoľko problémov, ktorých prekonanie nie je jednoduché, tak ako nie je jednoduché zostať čistý pri ľuďoch, ktorí sú tak špinaví, že svoju špinavosť už považujú za svoju prirodzenosť.

Niekoľkokrát som sa vyjadril už dávnejšie, že Matovič ide k vlastnej strane. http://vladimirgurtler.blog.pravda.sk/2010/07/30/matovicova-strana-obycajnych-ludi/

http://vladimirgurtler.blog.pravda.sk/2010/08/01/amateri-alebo-krytie-telom/

Moja pravda sa teda ukázala ako pravdivá aj oficiálne potom, čo IM vyhlásil: „Matovičova prípadná budúca strana by mala byť vytvorená podľa jeho slov “iba pro forma”. “Aby sme naplnili literu zákona,” vysvetlil. Tvrdí, že tí, ktorí by sa rozhodli pod jej hlavičkou následne kandidovať do parlamentu, by boli vlastne nezávislí.”Boli by to ľudia, ktorým by sme verejne prisľúbili absolútnu nezávislosť v ich rozhodovaní a ktorým by sme nikdy neprikazovali, ako by mali hlasovať. Nepodliehali by žiadnej straníckej disciplíne, autorite či príkazom. Jediní, komu by sa zodpovedali za svoje kroky, by boli ľudia, ktorí by si ich do parlamentu zvolili,” objasnil svoj zámer Matovič pre TASR“

V čom však nastáva niekoľko problémov, v skratke z môjho uhla pohľadu a prečo asi nie:

1. Matovič nemá dostatok ľudí na stranu. Nájsť schopných a čestných ľudí, ktorí sa chcú politicky angažovať a nejde im len o vlastný prospech je vážny problém.

2. Sulíkova cesta, ktorý zo strany urobil vlastnú privátnu akciovú spoločnosť, ktorá zinkasuje zo štátneho rozpočtu minimálne 150 miliónov skk za štyri roky je cesta niekam, ale na tú cestu nikam, by ste museli mať povahu a charakter ako Sulík. Každý, kto s ním prišiel do bližšieho styku asi vie o čom hovorím. Takže predpokladám, že Matovič taký …  ako Sulík nie je a preto má asi problém prehltnúť nielen spečenú kožku z kuriatka na obednom stole.

3. Pokus, ktorý ponúka Matovič s nezávislými  a stranou „iba pro forma“ nie je najlepšie riešenie. Rieši to síce problém s nedostatkom ľudí a budovaním strany, ale sám o sebe vytvára základy budúceho chaosu.

4. Ľudia môžu a majú mať slobodu, ale malo by ich aj niečo spájať, niečo, na čom sa vieme dohodnúť. Pár základných principiálnych vecí. Ak nemáme pár spoločných bodov, tak čo by ľudí v Matovičovej strane malo spájať?

Mám za to, že ľudí by mali spájať aspoň nejaké body, predstavy, názory.

5. Jedným z pokusov presadiť niečo ako nezávislí občania ale zároveň štrukturalizovaný subjekt je aj platforma nezávislých občanov 7statočných. www.7statocnych.skKaždý z nás mohol kandidovať ako nezávislý samostatne. Vyzbieral by podpisy a na rozdiel od volieb do NR SR nepotrebujeme ani stranu. Stretol som sa s mnohými inými nezávislými kandidátmi v Košiciach a na môj dopyt, čo hovoria  na 7statočných a našich 7 bodov programu bola odpoveď „Tzv. Nezávislého“: Fasa nápad, fasa program, ale on – Tzv. Nezávislý ide sám. Že prečo? No lebo. On chce byť poslanec. Možno sa poslancom nakoniec aj stane. Aký má program ten Tzv. Nezávislý? Program poniektorých, a žiaľ viacerých je len  získanie funkcie poslanca. To je cieľ, poniektorých nezávislých, ku ktorým sa pridali ešte aj stranícki nezávislí – http://korzar.sme.sk/c/5610493/nezbedni-poslanci-kdh-kandiduju-v-kosiciach-na-vlastnu-past.html

6. Matovič je šťukou v páchnucom politickom rybníku, ktorú vítame viacerí, ale jeho pokus strana „iba pro forma“ je zlý nápad, začiatok chaosu s nepredvídateľnými následkami pre politický systém SR.

7. Rozhodovanie a prehlásenia každého člena platformy nezávislých občanov 7statočných sú absolútne slobodné a len 7 bodov programu DEKLARÁCIE pre nové KOŠICE je úplne záväzných pre každého člena. Všetky ďalšie a akékoľvek iné otázky, názory, postoje, stanoviská a pod. sú súkromnými a osobnými názormi členov. Toto je myslím lepšia cesta: http://www.7statocnych.sk/oficialne-stanoviska-0/

Ta še trim igi v budovaní nie „iba pro forma“ strany. Alebo rob jak myslíš, šak si už poslanec NR SR, a aj v site si bol a aj tasr Ťa cituje.

Vymazané blogy

25.01.2012

Vymazané blogy Áno bratia a sestry v Kristu na Slovensku. Ozývam sa ku Vám po dlhej predlhej dobe na mediálnom nosiči pravdy nepravdivej farizejskej nie preto, že chcem, ale preto, že musím. Lebo viac »

Košický diamant žije a prežije

26.02.2011

aj nepriazeň pravdy, nepriateľov pravdy a iných Farizejov a Judášov. Ocitli sme sa na blackliste pravdy ako ste si už (ne) priatelia KassaDiamondu určite všimli. Je tomu už temer mesiac. Aby sme viac »

Pet fľaškou KassaDiamondu nie na porsche ale s Phil Collinsom

30.01.2011

Áno priatelia, košický diamant aj v časoch zimy a nepriazni počasia robí na Slovensku neobvyklé veci. btw. vo Švajčiarsku je to bežné. Dneska uplynulo 60 rokov od úmrtia Ferdinanda Porsche viac »

peňaženka, euro, peniaze, bankovky

Dávky v hmotnej núdzi dostalo menej ako 100-tisíc ľudí

26.02.2017 12:47

Dávky v hmotnej núdzi dostalo na Slovensku v januári tohto roka 97,5 tis. osôb. Medziročne sa počet poberateľov znížil o 17,1 tisíca.

Gabriela Matečná

Nakupovať pôdu na Slovensku zrejme budú môcť aj cudzinci

26.02.2017 12:18

Ministerstvo pôdohospodárstva chce na marcovú schôdzu Národnej rady predložiť návrh novely zákona o nadobúdaní vlastníctva poľnohospodárskeho pozemku.

Ildar Dadin, opozičný líder - len náhľadové foto!

Neprávom odsúdený ruský opozičník Dadin opustil väzenie

26.02.2017 12:13

Ruského opozičného aktivistu Ildara Dadina v nedeľu prepustili z väzenia, kam ho predvlani poslal moskovský súd za opakovanú účasť na protestoch.

Turecko, letisko

Kim Čong-nam zomrel do 20 minút po otrave neurotoxínom

26.02.2017 10:16, aktualizované: 11:05

Brat severokórejského prezidenta Kim Čong-nam zomrel počas 20 minút od chvíle, čo ho 13. februára na letisku v Kuala Lumpur otrávili.

vladimirgurtler

o práve a spravodlivosti, ekonomickej kríze, budúcnosti ľudstva, a o iných obyčajných neobyčajných veciach, či ľuďoch. V predvečer 7.septembra 2010 bola podpísaním DEKLARÁCIE pre nové KOŠICE založená platforma nezávislých občanov 7statočných a stal som sa jej hovorcom. Ako nezávislý kandidát za 7statočných som bol Košičanmi v komunálnych voľbách dňa 27. novembra 2010 zvolený za poslanca miestneho zastupiteľstva mestskej časti Košice - Sever. 7statocnych.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 147
Celková čítanosť: 283177x
Priemerná čítanosť článkov: 1926x

Autor blogu

Odkazy