Založ si blog

Košický diamant nezabúda na Rusov

Áno priatelia, meníme taktiku boja proti nepriateľom pravdy a keďže verejnoprávne média neplnia svoje zákonné povinnosti musíme konať ako konáme. Od súkromných médií okrem priestoru pre wodcu košického diamantu nečakáme už nič. Väčšina súkromníkov v snahe mať čoraz viac a viac zákazníkov a love neváha predkladať ľuďom pekné sračky, krváky, selebrity a priehrštia FaJov, FaKov a vajec plných dioxínov.

Košický diamant je však iný. KD by bol rád, aby pri rannej káve značky Klember ste si v budúcnosti spomenuli čas od času s nami na významné udalosti dejín Slovenska, zemegule, výročia významných ľudí a zvieratiek.

Vy, čo poznáte históriu verím, budete s nami radi spomínať a Vás, čo ste na hodinách dejepisu hrali piškôrky sa budeme snažiť edukovať.

Dobrá Edukácia je síce v demokracii drahá vec, ale wodca ako známy altruista a budovateľ obce Bezfajov www.slonoviny.sk robí sem tam nejaké veci aj PRO BONO.

Takou vecou je aj Edukácia tupcov na pravde, ktorí nepoznajú históriu a pravdu, najmä, nie však iba z dôvodu, že piškôrky hrali, keď nemali a aj dnes namiesto samoedukácie žerú čipsy pri pozeraní kriminovín v TV.

Dnes 19. januára 2011 je totiž ďalší významný deň v dejinách Kasse a Prjašiva priatelia pravdy pravdiví

1. Pišta – a simple slivkár – nosič vodky pre skupinku: „ a keďže náš wodca má vzťahy aj ku Košiciam, aj k Prešovu, dnešná oslava 66 výročia oslobodenia Kasse a Prjašiva Stalinovými vojakmi bol výnimočná. Napriek kríze doby a trúchlivej  atmosfére z už viac ako 64 hodín nezvestného Agenta Süssa sa wodca plesol po vrecku, objednal celú fľašu ruskej stoličnej pre každého z nás a riekol: Večná sláva generalissimusovi Stalinovi, nášmu osloboditeľovi od nemeckých okupantov.“


2. Ištván – pôvodom Maďar, túžiaci po obsadení Dolnej zemi a vzniku veľkého Slovenska – ochrankár skupinky: „Historické zdroje tvrdia, že „oslobodeniu Košíc predchádzalo vyčíňanie maďarskej fašistickej Strany šípových krížov (Nyilaskeresztes párt), tzv. nyilasiovcov. Bolo vyhlásené stanné právo, obyvatelia boli vyzývaní na mobilizáciu. Spustili sa deštrukčné práce, odvážalo sa zariadenie priemyselných podnikov a elektrárne, dokonca aj električky mestskej dopravy. Od 5. do 17. januára 1945 sa uskutočnilo niekoľko verejných popráv. Do oslobodenia Košíc nyilasiovci popravili okolo 530 ľudí a vyše 1200 odvliekli do koncentračných táborov smrti. Len máloktorí sa dožili konca vojny“…. týmto tzv.  zdrojom ja však neverím. Myslím si, ako Maďar a rodák z Kasse, že nám bolo dobre počas WW2 a nagymama vždy hovorili, že nem to tak bolo s tými Rusmi a našimi.“

3. JUDr. Vladimír Gürtler – po reklame so strýčkom Matkovičkom úspešný advokát z Košíc – financ majster skupinky: „ Vojská 4. ukrajinského frontu pod velením generála Ivana Jefimoviča Petrova vstúpili do Košíc 19. januára 1945. Medzi piatou a šiestou hodinou ráno prišli do mesta od juhovýchodu jednotky 318. novorossijskej horskej streleckej divízie a takmer súčasne s nimi od juhu aj jednotky 237. pirjatinskej streleckej divízie. Nenarazili na žiadny vojenský odpor. Sláva, sláva, večná sláva veľkej a slávnej červenej armáde, hip, hop, hip húrá.“


4. Tóno – štátny zamestnanec – donášač skupinky: „Keď boli oslavy za starého dobrého socializmu, tak sme mali voľno, posedenie pri jedličke. Dnes ? Ak si náš wodca nespomenie, nemáme žiadne posedenie, žiadnu oslavu oslobodenia. Ništ. Fuj, hanba.“

5. Joseph G. z Medzeva – ponižší, mierne krívajúci 30tnik – ideológ skupinky: „Je pravdou, že moji germánskí predkovia boli donútení bolševickou zberbou v 45tom opustiť  Košice a Prešov, ale kamaráti, po 89tom sa naši vrátili a sú tunák. Nedošli síce na tankoch, ale s markami a evrami. Vlastnia fabriky, zem slovenskú a Slováci otročia. Len ten útlak asi nie je taký výrazný, ako by bol, ak  by vodca vyhral. Zas na druhej strane aspoň by ste ovlládali nemčinu fluently ako materinský môj jazyk. Ktože Vám po slovensky rozumie vo svete? Ktože ? Po nemecky, ak by ste vedeli, to by bola iná káva. Abo aspoň po mantácky. Pozrite sa kam to Nemci a Manták dotiahli, u slovanskí otroci.“

Zdroj info: Ministerstvo obrany SR a TASR, net, pamätníci a jutub

Vymazané blogy

25.01.2012

Vymazané blogy Áno bratia a sestry v Kristu na Slovensku. Ozývam sa ku Vám po dlhej predlhej dobe na mediálnom nosiči pravdy nepravdivej farizejskej nie preto, že chcem, ale preto, že musím. Lebo viac »

Košický diamant žije a prežije

26.02.2011

aj nepriazeň pravdy, nepriateľov pravdy a iných Farizejov a Judášov. Ocitli sme sa na blackliste pravdy ako ste si už (ne) priatelia KassaDiamondu určite všimli. Je tomu už temer mesiac. Aby sme viac »

Pet fľaškou KassaDiamondu nie na porsche ale s Phil Collinsom

30.01.2011

Áno priatelia, košický diamant aj v časoch zimy a nepriazni počasia robí na Slovensku neobvyklé veci. btw. vo Švajčiarsku je to bežné. Dneska uplynulo 60 rokov od úmrtia Ferdinanda Porsche viac »

vlak, stanica, cestovanie, zeleznica, doprava, RegioJet, stude

RegioJet pridal na juhu ďalší vlak, s ministrom meškal hodinu

22.01.2018 12:45

Spoločnosť RegioJet na trati Bratislava - Komárno nasadila novú vlakovú súpravu, ani to nemusí stačiť na veľký záujem o cestovanie na tejto trati.

BRATISLAVA: Výstavba Nové Nivy

Búracie práce na mieste starej autobusovej stanice v Bratislave ukončili

22.01.2018 12:30

Otvorenie novej autobusovej stanice na Mlynských nivách je naplánované v roku 2020.

stíhačka F-35

Americké stíhačky sú pridrahé, znie z Belgicka. Šancu cítia Francúzi, prišli so zaujímavou ponukou

22.01.2018 12:15

Belgicko chce prezbrojiť svoje letectvo, americká ponuka na stíhačky F-35 prevyšuje plánovaný rozpočet. Šancu tak cítia aj iní.

soros, madarsko, orban

Sorosove organizácie chcú potrestať Maďarsko, tvrdí vláda v Budapešti

22.01.2018 12:12

Cieľom právnych noriem je zabezpečiť potlačenie nelegálneho prisťahovalectva a tým aj zvýšenie bezpečnosti v krajine.

vladimirgurtler

o práve a spravodlivosti, ekonomickej kríze, budúcnosti ľudstva, a o iných obyčajných neobyčajných veciach, či ľuďoch. V predvečer 7.septembra 2010 bola podpísaním DEKLARÁCIE pre nové KOŠICE založená platforma nezávislých občanov 7statočných a stal som sa jej hovorcom. Ako nezávislý kandidát za 7statočných som bol Košičanmi v komunálnych voľbách dňa 27. novembra 2010 zvolený za poslanca miestneho zastupiteľstva mestskej časti Košice - Sever. 7statocnych.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 147
Celková čítanosť: 308702x
Priemerná čítanosť článkov: 2100x

Autor blogu

Odkazy