Matovič rozpráva a konať musia iní.

29. júla 2010, vladimirgurtler, Nezaradené

Priznám sa, že niektoré vyjadrenia pána Matoviča mi neboli nesympatické. Použil som minulý čas, keďže prítomnosť je aktuálne onaká a čas ukáže aká bude budúcnosť.

V podstate sa môj pohľad modifikoval po prečítaní článku v Regionálnych novinách s názvom „KOŠICKO“, číslo 29, zo dňa 23. júla 2010, na strane č.8 pod názvom: „Bastardi do basy“ podpísaný autorom pod menom „igor matovič“ (ďalej aj „ČLÁNOK“).

matovic_3Najprv som si myslel, že to píše niekto z krčmy u Janka, potom som si myslel, či som to nenapísal ja sám po ôsmom pive a štyroch vodkách avšak nakoniec som pochopil, že to napísal asi nejaký poslanec múdry jak rádio.

Stať sa poslancom Národnej rady Slovenskej republiky je celkom vážna vec. Nestane sa nim každý. Ja by som sa ním rád stal, a nestal som sa. Tak isto sa poslancami nestali ani Ďuro, Pišta a Tóno – známi štamgasti z pohostinského zariadenia, kde zmysluplne niekedy trávime spolu čas a predpovedáme vývoj ekonomickej krízy a budúcnosť ľudstva.

A poslancami nie sú ani niektorí naozaj schopní a čestní ľudia, ktorí by nimi mohli a mali byť.

P. Matovič sa poslancom stal. Volebná kampaň skončila a on namiesto toho, aby pracoval ako poslanec v zmysle zákonov Slovenskej republiky, tzn. napr. podával návrhy zákonov, kontroloval vládu, kontroloval iné inštitúcie v zmysle zákonov a pod. píše, že verí, že „Politickí bastardi zhnijú v base“, robí verejné výzvy vláde SR, generálnej prokuratúre SR atď., namiesto toho aby konal.

A tu sa dostávam k pointe môjho konania – Podania trestného oznámenia(í).

matovic_1 Strana 2:matovic_2

Kecať, tárať, rozprávať, písať články a blogy dokáže každý.  K veci, či od veci, úspešne alebo neúspešne, to je jedno.

Konať však nedokáže každý. Lebo niečo fyzicky urobiť je zodpovednosť. Podanie trestného oznámenia, podanie návrhu zákona, vykopanie kanála, postavenie plota, fyzické zaistenie zlodeja či vydanie písomného rozhodnutia a pod. je zodpovednosť. Všetky tieto úkony sú prácou, ktorú skutočne niekto fyzicky musí urobiť, vykonať a za ich výsledok, resp. následok nesie ten ktorý človek aj zodpovednosť.

Kecať, tárať, rozprávať, písať články a blogy bez zodpovednosti dokážeme aj my v krčme u Janka. Ale my sme len obyčajní ľudia.

Pán Matovič je však poslancom Národnej rady Slovenskej republiky.

Zastupuje obyčajných ľudí, ktorí síce nemajú toľko peňazí ako on, nie sú takí úspešní ako on, nie sú takí chytrí ako on, nie sú tak znudení ako on a väčšinou idú do roboty každý deň.

A v robote robia: napr. kopú kanály, stavajú ploty, chytajú zlodejov či sa snažia edukovať cigánov, píšu rozhodnutia a keď niekto tvrdí, že došlo k spáchaniu trestného činu, tak si sadnú za počítač, napíšu trestné oznámenie a podajú ho. Nekecajú a netárajú ale fyzicky veci, ktoré majú urobiť aj urobia.

Ja, JUDr. Vladimír Gürtler týmto teda verejne pána Matoviča ako poslanca vyzývam, nech začne robiť svoju robotu v zmysle zákona ako poslanec.

Keci, táraniny a krčmové reči môže nechať na starosti nám obyčajným ľuďom z krčmy u Janka. Od neho očakávame výsledky a skutky.

Na to sme ho obyčajní ľudia ako my zvolili, aby urobil to, čo sľuboval.

Je po voľbach, takže má plné kompetencie, zodpovednost a právomoci v rámci svojích možností robiť a konať tak, aby sa dosiahlo to, čo sľuboval.

Alebo bude len nezodpovedne tárať a tárať a na každého sa vyhovárať?

Môžeš začat konať hneď Igor. TNT – today not tomorrow. Teraz bude aktuálna Tvoja poslanecká imunita napríklad, keď už je to trestné oznámenie.

Čo tak dať návrh zákona?

Viem, treba to fyzicky urobiť ten zákon, napísať ho, predniesť, vecne argumentovať. To už nie je len tak tárať, vyzývať inych nech niečo urobia? To je robota, práca, job.

Takže tak a preto Igor.

Ja som svoju robotu urobil. Rob ju aj ty. Ak začneš, budeme už dvaja a potom sa snaď pridajú aj ostatní, ktorí nebudú len kecať (ako žiaľ robiš doteraz Ty), ale budú aj robiť.

Veľa zdaru. Verím, že pre to moje trestné oznámenie nezhniješ v base a celé toto neberieš ani osobne. Ale na Tvoje zamyslenie  sa nad sebou to snáď nebolo zlé, či nie?