Je referendum Kráľa Richarda účelový podvod na 400 000 občanoch alebo Pravda zvíťazí? (časť I.)

13. septembra 2010, vladimirgurtler, Nezaradené

Keď niekedy dávno prišiel do Košíc Kráľ Richard na Volve C70 a doniesol mi krabicu s petičnými hárkami na REFERENDUM 2008, čiapky a perá, tak som celú krabicu dal do komory môjho domu a čakal, čo sa bude diať.

Následne sme spolu išli v kráľovom kabriolete ďalej do Michaloviec odniesť obdobnú krabicu ďalšiemu nosičovi vody, tzv. pešiakovi. Slúži ku cti Kráľa, že Kráľ prišiel osobne. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo napriek tomu, že fešák nikdy nebol, mi bol sympatický. Hoci to, ako hodil krabicu tomu nosičovi vody, ma trochu zarazilo. Hovorím mu: „Rišo, však pozvime chlapca aspoň na pivo, celý deň na Teba čakal.“ Kráľova odpoveď, že on sa s lúzou baviť nebude a všetko budeme robiť cez internet, ma zarazila viac, ale naivne som túto poznámku Kráľa prikladal jeho celkovej vyčerpanosti, keďže krabice roznášal osobne po celom Slovensku niekoľko dní, čo ma celkom tiež pozitívne na ňom zaujalo.

Cestou do centra Zemplína som sa Richarda pýtal, keďže som právnik, že kto vymyslel tie referendové otázky? Nejako mi nesedeli. Ľudsky mi pripadali také čudné a právne som z nich mal veľmi zvláštny pocit.

Povedal mi, že sa nemám starať, a že to vymyslel ON spolu s nejakými ľuďmi v Blave. Vraj je to dobrá IMIĎŽOVKA a tým debatu v tejto veci uzavrel.

Som však BURAN a každému hovorím pravdu. Celú cestu som do Kráľa hučal a hovoril mu:

1.     Rišo, otázky nie sú dobré.

2.     Ak chceš dosiahnuť skutočnú demokraciu pre ľudí, treba dať len jednu otázku a to takú, ktorou sa zmení referendom čl. 98 Ústavy SR v terajšom znení:

Výsledky referenda sú platné, ak sa na ňom zúčastnila nadpolovičná väčšina oprávnených voličov a ak bolo rozhodnutie prijaté nadpolovičnou väčšinou účastníkov referenda.

tak, že už nebude v ústave povinné minimálne kvórum na platnosť referenda.

Prečo sú voľby a zástupcovia občanov do NR SR zvolení bez ohľadu na počet ľudí, ktorí sa zúčastnia volieb a REFERENDUM – najvyššia forma demokracie je blokovaná minimálnou účasťou?

3.     Šoféroval, takže na mňa veľmi nepozeral. V podstate ma ani nepočúval, lebo na všetko, čo som povedal, reagoval, že VŠETKO VIE, VŠADE BOL a OTÁZKY NA REFERENDUM aj to referendum je DOBRÝ IMIDŽ a štart našej strany. Nesúhlasil som ani s názvom SaS, lebo v Košiciach bola nebankovka SaS, ktorá skončila v konkurze. Čas však ukázal, že pravdu s názvom mal Kráľ Richard a nie ja, šašo Vovík. A Igor mi aj dnes vyčíta, že čom som nebol ticho. Mohol som byť takisto v NR SR. A nielen ako pozvaný bloger.

4.     Moja snaha ho na čokoľvek presvedčiť narážala na stenu jeho geniality a neochoty akceptovať názor iný, ako bežal v jeho geniálnej hlave. Skoro každý, kto pri ňom bol a prikyvoval mu, bol OK. Kto mal výhrady alebo iný názor časom začal zisťovať, že bojovníci s mečom nežijú len v Trenčianskych Tepliciach, ale aj v Blave. Meč majú síce malý, ale dostatočný na to, aby zoťal hlavy každému s vlastným názorom.

5. V podstate teda môžem hodnotiť Kráľa ako liberálneho panovníka s mečom, ktorý nemá v rámci demokracie a slobody názorov problém rázne použiť meč na vyriešenie diskusie a zoťať hlavu, každému s iným názorom.

Toľko teda k otázkam na REFERENDUM a ako a prečo vznikli takéto otázky – základom pre ich vznik boli IMIDŽ a JEŠITNOSŤ.

Záver: Otázky nie sú veľmi šťastne formulované, ale splnili svoj účel a Kráľ sa dostal na trón hradu v Bratislave. Ja si tento blog píšem tiež na tróne, ale trónujem si na záchode domčeka v Kasse.

Poučenie: Ak sa chcete dostať ľahko hore, tak potencionálnym panovníkom prikyvujte a nikdy nehovorte niečo iné, ako čo si myslia alebo nehovorte, že to čo robia nie je úplne super, špica a geniálne.

Aj pri niektorých Kráľoch je hovoriť striebro a mlčať zlato. Iba pri Cisárovi Franzovi sa môžete baviť otvorene o Zlatej futbalovej lopte. Preto bol cisár Franz aj majstrom sveta v krátkych nohaviciach a nie nejakým provinčným panovníkom v Bratislave s krátkymi košeľovými rukávmi.

Cisár totiž počúval aj svojich šašov, ktorí mu v záujme dobrej veci hovorili pravdu.

Celkový môj záver, bez ohľadu na všetko okolo, osobné i neosobné a aj tie nešťastné otázky, je však takýto: „ZÚČASTNITE SA OBČANIA REFERENDA“.

REFERENDUM, tak ako voľby, je NAJVYŠŠOU FORMOU DEMOKRACIE.

Ide o princíp. Sloboda voľby, sloboda rozhodovania. Za socializmu sa nedalo, prečo teraz naše práva nechávame ľadom?

AK BUDEME MLČAŤ, POLITICI SI BUDÚ ROBIŤ ČO CHCÚ a DEMOKRACIA sa ZVRHNE do TOTÁLNEJ PARTOKRACIE.

Názor vyjadruje slobodný názor a súkromné stanovisko Vladimíra Gurtlera. Slobodné, súkromné a nezávislé stanoviská a názory a pod. vyššie menovaného budú, resp. môžu byť, niekedy viac a niekedy menej prezentované aj na www.vladimirgurtler.sk

Ďalej, a aj viac niekedy i v nasledujúcej časti II.