Založ si blog

Dubček v každom z nás

V deň 42 výročia vstupu okupantov na územie bývalého Československa naša poloilegálna skupinka si dovoľuje skromnou vsuvkou vsunúť pár myšlienok pár ľudom na popremýšľanie veriac, že to môže mať zmysel aspoň pre hoc aj jedného jedinca čítajúceho toto.

Vymeniac v tento smutný deň české pivo zo šariša za ruskú vodku sme sa socialisticky jednohlasne zhodli v retrospektíve histórie z nášho uhla pohľadu na nasledovnom:

  1. súdruh Dubček bol úplne obyčajný človek, ktorý sa zhodou viac náhod a okolností ako jeho líderských schopností ocitol v čele komunistickej strany.
  2. súdruh Dubček bol komunista
  3. každý kto prežil aspoň časť života v socialistickom Československu s nostalgiou spomína na mlieko za dve koruny, pivo za 3 kačky, súdruhov Dubčeka, Biľaka a Husáka. Už len máloktorí si spomínajú na tých z jáchymova a iných zastrelených na západnej hranici
  4. súdruh Dubček bol slaboch. Nepostavil sa proti okupácii ako skutočný vodca, neurobil nič veľké aby vyburcoval občanov BOJOVAŤ PROTI OKUPANTOM. Podpísal tzv. pelendrekový zákon, bol odídený za veľvyslanca do Turecka, a nakoniec ho aj vyššie menovaní spolusoudruzi poslali do hentam. Ešte ani potom nepochopil, kde je SEVER a „až do dôchodku v roku 1985 pracoval ako technicko-hospodársky pracovník Západoslovenských štátnych lesov“. Neskončil po roku 1968 ani v base, ani na západe, ani nič. Čakal a čakal v lesoch. Nakoniec sa dočkal „rehabilitácie“, ak tých pár funkcií po novembri 89, ktoré dostal môžeme nazvať „rehabilitáciou“. Jeho život skončil po banálnej dopravnej nehode. Paradox jeho smrti len potvrdzuje, že A. Dubček bol simple man a nie vodca. Skutoční vodcovia totiž umierajú napr. na syfilis, vlastnou zbraňou, zbraňou vraha, na povraze alebo pri havárii lietadla. Automobilová dopravná nehoda je taká, sorry ale nie je to neúcta k nebožtíkovi, ale je to taká banálna smrť akou zomrie každý deň iks ľudí. Možno na ňu zomriem aj ja alebo Vy.
  5. Nuž ale nie o smrti sme chceli, hoc v ten august 1968 pár skutočných BOJOVNÍKOV za SLOBODU umrelo /Týmto prosíme všetkých nielen čítajúcich toto, aby si aspoň chvíľkou možno aj popremýšľania a zamyslenia sa, vzdali ÚCTU a PIETU týmto obetiam okupantov /

V každom z nás je totiž kus Dubčeka. Človeka ktorý čaká, nevie čo bude a kam sa to vlastne dostal, je neistý, nechce riskovať, ak je to nutné pre tzv. vyššie dobro sklopí uši, rýchlo zabúda a verí, že aj iní zabúdajú.

Ide len o to v akej miere sú v každom z nás tieto vlastnosti, tzn. ich veľkosť a v ich vzájomný pomer.

A preto trvalo 40 rokov, kým padol socializmus a preto trvá 20 rokov partokracia na Slovensku.

A lepšie bude až keď väčšina spoločnosti pochopí, že Mašínovci neboli vrahovia ale skutoční bojovníci proti komunizmu a keď povstanú skutoční BOJOVNÍCI, ktorí aj nás slabých budú viesť. Viesť však nie tam, kde nás viedli súdruh Lenin a kde stál súdruh Dubček, ale tam, kde sloboda človeka a jeho individualita prirodzene a nenásilne progresujú celú spoločnosť.

21. august 1968 sa proste udial ako rozhodnutie MOCNÝCH, tak ako nasledovala hanebná rezignácia SLABÝCH a SLABOCHOV.

Hanbou nie je umrieť v boji. Hanbou je nevstať, nepovstať, nebojovať za niečo veľké a aj preto sme skončili tam kde sme: v svete pretvárky, faloše, konzumu, honby za mamonom a skutočná sila osobnosti človeka sa pomaly ale isto rozvára v kaši vzájomných kompromisov a popierania vlastného ja pre TO.

Takže sme si dali poslednú ruskú vodcovskú rundu a idzeme spac.

Zatím teda, ibaže by nás v noci 21. augusta zobudil toten šaľený jano na tankoch.

Vymazané blogy

25.01.2012

Vymazané blogy Áno bratia a sestry v Kristu na Slovensku. Ozývam sa ku Vám po dlhej predlhej dobe na mediálnom nosiči pravdy nepravdivej farizejskej nie preto, že chcem, ale preto, že musím. Lebo viac »

Košický diamant žije a prežije

26.02.2011

aj nepriazeň pravdy, nepriateľov pravdy a iných Farizejov a Judášov. Ocitli sme sa na blackliste pravdy ako ste si už (ne) priatelia KassaDiamondu určite všimli. Je tomu už temer mesiac. Aby sme viac »

Pet fľaškou KassaDiamondu nie na porsche ale s Phil Collinsom

30.01.2011

Áno priatelia, košický diamant aj v časoch zimy a nepriazni počasia robí na Slovensku neobvyklé veci. btw. vo Švajčiarsku je to bežné. Dneska uplynulo 60 rokov od úmrtia Ferdinanda Porsche viac »

úvo, méry, kubovič, táborská,

Na šéfovi ÚVO sa koaličná vláda nezhodla

24.05.2017 19:39

Všetko sa začne odznovu, vládu ani jeden z troch kandidátov na post šéfa Úradu pre verejné obstarávanie v stredu nepresvedčil.

ministerstvo obrany

Vojenské hodnosti udelené politikom preverujú

24.05.2017 18:48

Vojenské hodnosti, ktoré udelil krátko pred parlamentnými voľbami v roku 2016 bývalý minister obrany Martin Glváč (Smer), možno nie sú platné.

Nórsko, cesta, motorka

Nóri sú príliš dobre platení, myslí si MMF

24.05.2017 18:12

Nóri sú až príliš dobre platení. Ich krajina, ktorá sa spamätáva z poklesu cien ropy, si tak ťažko udrží konkurencieschopnosť, tvrdí MMF.

Zeman

Koniec českej krízy? Zeman odvolal Babiša a vymenoval Pilného za ministra financií

24.05.2017 17:55

Český prezident Zeman v súlade s očakávaním odvolal na návrh premiéra Sobotku z funkcie Babiša a vymenoval za šéfa rezortu financií Ivana Pilného

vladimirgurtler

o práve a spravodlivosti, ekonomickej kríze, budúcnosti ľudstva, a o iných obyčajných neobyčajných veciach, či ľuďoch. V predvečer 7.septembra 2010 bola podpísaním DEKLARÁCIE pre nové KOŠICE založená platforma nezávislých občanov 7statočných a stal som sa jej hovorcom. Ako nezávislý kandidát za 7statočných som bol Košičanmi v komunálnych voľbách dňa 27. novembra 2010 zvolený za poslanca miestneho zastupiteľstva mestskej časti Košice - Sever. 7statocnych.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 147
Celková čítanosť: 288610x
Priemerná čítanosť článkov: 1963x

Autor blogu

Odkazy