Založ si blog

Ako pomôcť Rómom s elektrinou?

Situácia v Košiciach s elektrinou je pred komunálnymi voľbami vážna, a niekde aj kritická. Elektrina na Hlavnej je Oukej. Všetko Oukej je aj na Aničke. Problémy ako tradične spôsobuje Luník IX. Na košickom sídlisku Lunik IX je bez elektriny ďalšia ulica. Výpadok spôsobili čierni odberatelia energie z už predtým odpojenej ulice. „Zákazníci z ulice Hrebendova, ktorých sme museli pre zlý a život ohrozujúci stav elektrických rozvodov odpojiť od elektriny, sa neoprávnene pripájali predlžovacími káblami na rozvody elektriny na Krčméryho ulici, kde došlo k preťaženiu siete a výpadku elektriny,“ povedala hovorkyňa spoločnosti VD, viac: http://korzar.sme.sk/c/5592725/nelegalny-odber-sposobil-luniku-ix-vypadok-prudu.html

Prosím priatelia pravdiví pozorne si všimnite vyššie uvedené slovo z mienkotvornej regionálnej tlače. Máme za to, že týmto redaktori skryto zašifrovali ich postoj k čiernym a aj to je len ďalším dôkazom, že vodu kážu a vodku pijú.

Stav túžby romákov po elektrine vyvolal otázniky, ako by asi riešili svoje túžby členovia košického diamantu:

1. Pišta – a simple slivkár – nosič vodky pre skupinku: Mne je romákov v podstate ľúto. Túžia po plyne, vzali im ho a kúria drevom z neďalekých lesov. Túžia po vode, zastavili im ju a pijú toluén. Túžia po elektrine, vypli im ju a oni vykúpili v neďalekom obchoďáku všetky predlžovacie káble. A to je len teplá jeseň. Čo bude s romákmi v chladnej zime?

toluén v zime zahreje telo a v lete poteší myseľ. za to, že pijeme toluén možete vi gádžovia, lebo ste nám vipli vodu

toluén v zime zahreje telo a v lete rozveselí myseľ. za to, že pijeme toluén možete vi gádžovia, lebo ste nám vipli vodu

2. Ištván – pôvodom Maďar, túžiaci po obsadení Dolnej zemi a vzniku veľkého Slovenska – ochrankár skupinky: Romákov na Luníku IX nie je ani veľa, ani málo. Tak akurát, aby začali pracovať na aktivačných prácach. Napr. stavať cesty, železnice, mosty. Manuálne, v tom sú zruční a pri manuálnej práci sa aj zahrejú, ak im už vypli aj kúrenie okrem elektriky.

postaviť železnicu je manuálne náročná práca ale dostať sa do cieľovej stanice poteší staviteľa železnice aj rušňovodiča vlaku

postaviť železnicu je manuálne náročná práca ale dostať sa do cieľovej stanice, tak na to treba hlavu staviteľa železnice aj rušňovodiča vlaku

3. JUDr. Vladimír Gürtler – po reklame s Matovičom úspešný advokát z Košíc – financ majster skupinky: Ako kandidát na poslanca do mestského zastupiteľstva v Košiciach za volebný obvod č. 1: Sever, Kavečany, Džungľa sa nateraz v tomto bloku k rómskym spoluobčanom nevyjadrujem ale fandím všetkým, ktorí fandia nám a nefandia im.

4. Tóno – štátny zamestnanec – donášač skupinky: Ťažko, ťažko ako romákom pomôcť. Pustiť na LUNIK IX elektrinu každý deň na 5 minút na plný výkon o 12 hod a pred tým romákom povedať, že každý kto o 12 hod do ľavej ruky chytí elektrický kábel a do pravej ruky príbuzného vyhrá účasť v modrom z neba?

pec

pec treba na jeseň nachystať, komín prečistiť, aby v zime išla na plný výkon a bolo teplo, teplúčko, kľud, pohoda a vôňa čerstvého ražno čierneho pšeničného chlebíka potešila každú pracujúcu rodinku pri vianočnom stromčeku...Joseph G. doniesol inú fotku PECE, ale ja, Vladimír Gurtler som zarazil publikovanie takejto fotky na prafde, lebo sa týkala našich bratov a sestier z minulosti a aj srandičky majú svoje medzi, hoc publikovanie lepšej fotky pece na priwat webe je v procese diskusie. Takže tak priatelia moji pravdiví.

5. Joseph G. z Medzeva – ponižší, mierne krívajúci 30tnik – ideológ skupinky: Situácia romákov je kritická. Kritická je však aj situácia neromákov, žijúcich vedľa romákov. Najhoršie na tom je, ak ide zima a pece náhodou nefungujú. Keď nefunguje pec, v príbytkoch je zima a ľudia si ani nemajú kde napiecť chlebík. Zima a hlad pohli už nie jednu masu smerom na palác. A aj preto je niekedy lepšie preventívne zapnúť pec, elektrinu, aby nekoordinovaná masa romákov nezobrala KVP, Terasu, Magistrát útokom…. My sme ďalej na SEVERE ale človek nikdy nevie čo sa môže cez zimu, keď zamrzne aj Hornád v Košiciach udiať.

malyslon

Názory vyjadrujú slobodné názory a súkromné stanoviská košického diamantu, a sú slobodné a súkromné a nezávislé a nebrať ich všetky úplne vážne a pod. a vyššie menovaných budú, resp. a môžu byť niekedy viac a niekedy menej prezentované aj na priwat webe wodcu. 😥

zdrojom smutných fotiek je internet

Vymazané blogy

25.01.2012

Vymazané blogy Áno bratia a sestry v Kristu na Slovensku. Ozývam sa ku Vám po dlhej predlhej dobe na mediálnom nosiči pravdy nepravdivej farizejskej nie preto, že chcem, ale preto, že musím. Lebo viac »

Košický diamant žije a prežije

26.02.2011

aj nepriazeň pravdy, nepriateľov pravdy a iných Farizejov a Judášov. Ocitli sme sa na blackliste pravdy ako ste si už (ne) priatelia KassaDiamondu určite všimli. Je tomu už temer mesiac. Aby sme viac »

Pet fľaškou KassaDiamondu nie na porsche ale s Phil Collinsom

30.01.2011

Áno priatelia, košický diamant aj v časoch zimy a nepriazni počasia robí na Slovensku neobvyklé veci. btw. vo Švajčiarsku je to bežné. Dneska uplynulo 60 rokov od úmrtia Ferdinanda Porsche viac »

Porsche 911 Speedster Concept - 2018

Porsche končí s dízlami

23.09.2018 16:00

Nemecká automobilka Porsche nebude viac vyrábať dízlové vozidlá. Povedal to generálny riaditeľ Oliver Blume.

Za slušné Slovensko

V piatok 28. septembra bude Bratislava opäť pochodovať Za slušné Slovensko

23.09.2018 15:53

Iniciatíva zvoláva ďalší pochod.

Tanzánia trajekt nehoda obete preživší

V Tanzánii začali pochovávať obete z prevráteného trajektu, obetí je už 224

23.09.2018 15:34

Niektoré obete pochovávajú hromadne do spoločných hrobov.

sulík

Podľa Fica majú obedy zadarmo opodstatnenie, Sulík sa obáva plytvania jedlom

23.09.2018 15:19

"Nerobíme opatrenie preto, aby sme dali rodičom 1,20 eura na obed," uviedol šéf Smeru. Dosah obedov zadarmo je podľa neho zanedbateľný.

vladimirgurtler

o práve a spravodlivosti, ekonomickej kríze, budúcnosti ľudstva, a o iných obyčajných neobyčajných veciach, či ľuďoch. V predvečer 7.septembra 2010 bola podpísaním DEKLARÁCIE pre nové KOŠICE založená platforma nezávislých občanov 7statočných a stal som sa jej hovorcom. Ako nezávislý kandidát za 7statočných som bol Košičanmi v komunálnych voľbách dňa 27. novembra 2010 zvolený za poslanca miestneho zastupiteľstva mestskej časti Košice - Sever. 7statocnych.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 147
Celková čítanosť: 327440x
Priemerná čítanosť článkov: 2227x

Autor blogu

Odkazy