Založ si blog

Matovič rozpráva a konať musia iní.

Priznám sa, že niektoré vyjadrenia pána Matoviča mi neboli nesympatické. Použil som minulý čas, keďže prítomnosť je aktuálne onaká a čas ukáže aká bude budúcnosť.

V podstate sa môj pohľad modifikoval po prečítaní článku v Regionálnych novinách s názvom „KOŠICKO“, číslo 29, zo dňa 23. júla 2010, na strane č.8 pod názvom: „Bastardi do basy“ podpísaný autorom pod menom „igor matovič“ (ďalej aj „ČLÁNOK“).

matovic_3Najprv som si myslel, že to píše niekto z krčmy u Janka, potom som si myslel, či som to nenapísal ja sám po ôsmom pive a štyroch vodkách avšak nakoniec som pochopil, že to napísal asi nejaký poslanec múdry jak rádio.

Stať sa poslancom Národnej rady Slovenskej republiky je celkom vážna vec. Nestane sa nim každý. Ja by som sa ním rád stal, a nestal som sa. Tak isto sa poslancami nestali ani Ďuro, Pišta a Tóno – známi štamgasti z pohostinského zariadenia, kde zmysluplne niekedy trávime spolu čas a predpovedáme vývoj ekonomickej krízy a budúcnosť ľudstva.

A poslancami nie sú ani niektorí naozaj schopní a čestní ľudia, ktorí by nimi mohli a mali byť.

P. Matovič sa poslancom stal. Volebná kampaň skončila a on namiesto toho, aby pracoval ako poslanec v zmysle zákonov Slovenskej republiky, tzn. napr. podával návrhy zákonov, kontroloval vládu, kontroloval iné inštitúcie v zmysle zákonov a pod. píše, že verí, že „Politickí bastardi zhnijú v base“, robí verejné výzvy vláde SR, generálnej prokuratúre SR atď., namiesto toho aby konal.

A tu sa dostávam k pointe môjho konania – Podania trestného oznámenia(í).

matovic_1 Strana 2:matovic_2

Kecať, tárať, rozprávať, písať články a blogy dokáže každý.  K veci, či od veci, úspešne alebo neúspešne, to je jedno.

Konať však nedokáže každý. Lebo niečo fyzicky urobiť je zodpovednosť. Podanie trestného oznámenia, podanie návrhu zákona, vykopanie kanála, postavenie plota, fyzické zaistenie zlodeja či vydanie písomného rozhodnutia a pod. je zodpovednosť. Všetky tieto úkony sú prácou, ktorú skutočne niekto fyzicky musí urobiť, vykonať a za ich výsledok, resp. následok nesie ten ktorý človek aj zodpovednosť.

Kecať, tárať, rozprávať, písať články a blogy bez zodpovednosti dokážeme aj my v krčme u Janka. Ale my sme len obyčajní ľudia.

Pán Matovič je však poslancom Národnej rady Slovenskej republiky.

Zastupuje obyčajných ľudí, ktorí síce nemajú toľko peňazí ako on, nie sú takí úspešní ako on, nie sú takí chytrí ako on, nie sú tak znudení ako on a väčšinou idú do roboty každý deň.

A v robote robia: napr. kopú kanály, stavajú ploty, chytajú zlodejov či sa snažia edukovať cigánov, píšu rozhodnutia a keď niekto tvrdí, že došlo k spáchaniu trestného činu, tak si sadnú za počítač, napíšu trestné oznámenie a podajú ho. Nekecajú a netárajú ale fyzicky veci, ktoré majú urobiť aj urobia.

Ja, JUDr. Vladimír Gürtler týmto teda verejne pána Matoviča ako poslanca vyzývam, nech začne robiť svoju robotu v zmysle zákona ako poslanec.

Keci, táraniny a krčmové reči môže nechať na starosti nám obyčajným ľuďom z krčmy u Janka. Od neho očakávame výsledky a skutky.

Na to sme ho obyčajní ľudia ako my zvolili, aby urobil to, čo sľuboval.

Je po voľbach, takže má plné kompetencie, zodpovednost a právomoci v rámci svojích možností robiť a konať tak, aby sa dosiahlo to, čo sľuboval.

Alebo bude len nezodpovedne tárať a tárať a na každého sa vyhovárať?

Môžeš začat konať hneď Igor. TNT – today not tomorrow. Teraz bude aktuálna Tvoja poslanecká imunita napríklad, keď už je to trestné oznámenie.

Čo tak dať návrh zákona?

Viem, treba to fyzicky urobiť ten zákon, napísať ho, predniesť, vecne argumentovať. To už nie je len tak tárať, vyzývať inych nech niečo urobia? To je robota, práca, job.

Takže tak a preto Igor.

Ja som svoju robotu urobil. Rob ju aj ty. Ak začneš, budeme už dvaja a potom sa snaď pridajú aj ostatní, ktorí nebudú len kecať (ako žiaľ robiš doteraz Ty), ale budú aj robiť.

Veľa zdaru. Verím, že pre to moje trestné oznámenie nezhniješ v base a celé toto neberieš ani osobne. Ale na Tvoje zamyslenie  sa nad sebou to snáď nebolo zlé, či nie?

Vymazané blogy

25.01.2012

Vymazané blogy Áno bratia a sestry v Kristu na Slovensku. Ozývam sa ku Vám po dlhej predlhej dobe na mediálnom nosiči pravdy nepravdivej farizejskej nie preto, že chcem, ale preto, že musím. Lebo pravdu vždy treba hovoriť aj keď Farizeji a Judáši (Fajovia) Vám napriek a naprieky robiť budú. Po upozornení od fanúšikov mojich som sa pozrel na môj blog pravdy, kde som publikoval [...]

Košický diamant žije a prežije

26.02.2011

aj nepriazeň pravdy, nepriateľov pravdy a iných Farizejov a Judášov. Ocitli sme sa na blackliste pravdy ako ste si už (ne) priatelia KassaDiamondu určite všimli. Je tomu už temer mesiac. Aby sme Vám priatelia pravdy pravdiví a aj iní teda objasnili, že čo, prečo, načo, začo a aj na základe Vašich dopytov, že prečo to tak skončilo, tak uverejňujeme tento blok atak a ako [...]

Pet fľaškou KassaDiamondu nie na porsche ale s Phil Collinsom

30.01.2011

Áno priatelia, košický diamant aj v časoch zimy a nepriazni počasia robí na Slovensku neobvyklé veci. btw. vo Švajčiarsku je to bežné. Dneska uplynulo 60 rokov od úmrtia Ferdinanda Porsche a zároveň tiež 60 rokov od narodenia Phila Collinsa. Tieto dve udalosti presvedčili wodcu, aby sme ho presvedčili a povozili sa všetci priatelia pravdy na wodcovom kabriolete, zababušení, [...]

danko, majerský

Danko: Za okrúhly stôl by si mali sadnúť médiá a vládna koalícia. Líder KDH avizuje nové pravidlá aj mediálny úrad

19.05.2024 15:30

Podľa lídra KDH Milana Majerského by sa nad sebou mali zamyslieť aj novinári, no „zošnurovať“ médiá podľa neho nie je najlepší spôsob.

Elon Musk

Elon Musk spustil v Indonézii satelitný internet Starlink

19.05.2024 15:01

Poskytuje ju Muskova spoločnosť SpaceX pre národný zdravotnícky sektor a cieľom je tiež zlepšiť prístup na internet v odľahlých častiach súostrovia.

medveď

V katastri obce Kľačno sa medveď hnedý dobýjal do kurína

19.05.2024 14:13

Zásahový tím medveďa monitoruje. Polícia vyzvala občanov o opatrnosť.

KDR vojaci kongo

Ozbrojené sily Konžskej demokratickej republiky zmarili pokus o štátny prevrat

19.05.2024 14:02

K pokusu o prevrat tak došlo uprostred krízy, ktorá zasiahla vládnucu stranu prezidenta Tshisekediho v súvislosti s voľbami do vedenia parlamentu.

vladimirgurtler

o práve a spravodlivosti, ekonomickej kríze, budúcnosti ľudstva, a o iných obyčajných neobyčajných veciach, či ľuďoch. V predvečer 7.septembra 2010 bola podpísaním DEKLARÁCIE pre nové KOŠICE založená platforma nezávislých občanov 7statočných a stal som sa jej hovorcom. Ako nezávislý kandidát za 7statočných som bol Košičanmi v komunálnych voľbách dňa 27. novembra 2010 zvolený za poslanca miestneho zastupiteľstva mestskej časti Košice - Sever. 7statocnych.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 147
Celková čítanosť: 494642x
Priemerná čítanosť článkov: 3365x

Autor blogu

Odkazy